Borsaya Nasıl Giriş Yapılır?

Günümüzde borsa o kadar kolay ulaşılabilir oldu ki, üniversiteli bir genç olarak yakın çevremde sıkça borsa ile ilgili sohbetlere maruz kalmaya başladım. Oysaki benim gözümde borsa sadece çok parası olan, hali vakti yerinde insanların ilgilenebileceği bir uğraştı. Borsaya cep telefonundan bir tıkla ulaşabildiğimizi ve hatta çok düşük meblağlarla bile oynayabileceğimizi öğrenince çok şaşırdım. Söz konusu para olunca, bu kadar kolay olsa bile insan çekiniyor. Cesaret duvarını aşamayınca da komple vazgeçiyorsunuz bu konudan. Sonra Borsa Ligi ile tanıştım.


Gerçek zamanlı borsa verileriyle, püf noktaları öğrenip, tahminleriniz üstünden ne kadar başarılı olduğunuzu tecrübe etme fırsatı yakaladığınız harika bir borsa yarışması. Üstelik, kaybetme riski de yok. Çok iyi değil mi? 
Hiç borsa bilmeden başladığım bu serüven ile 1 ayın sonunda Borsa Ligi sayesinde çekinmeden gerçek borsada da işlem yapabiliyorum artık. Kendi hikayemi bir kenara bırakıp sizler için hazırladığım Borsa Ligi incelemesini ve bu oyunla ilgili bazı püf noktaları vermek istiyorum.


Uygulamaya giriş yaptığınızda her ne kadar sonradan “Nasıl Yarışılır?” sekmesinden tekrar inceleyebilseniz de çıkan bilgilendirmeleri atlamamanızı tavsiye ederim. Bilgilendirme ile çok net bir şekilde nasıl oynayacağınızı anlayabiliyorsunuz. Ama siz de benim gibi yarışmayı ciddiye alanlardansanız portföyünüzü oluşturmadan önce “Borsa Ligi Akademisine” uğramanızda fayda var. Borsa hakkında her konuyu detaylıca hap bilgi tadında öğrenebiliyorsunuz. Burada kendimce çok önemli olduğunu düşündüğüm bir tüyo daha vermek isterim. Borsa hafta içi 10.00 – 18.00 arasında açık olduğu için bu saatlerin dışında akademideki eğitimleri sindirmek için bolca vaktiniz oluyor. 

Kağıtların grafiklerini incelemek ve ilgili haberleri takip etmek borsanın en önemli püf noktası diyebiliriz. İlk başlarda benim gibi bir süre grafiklerle ve sayılarla bolca bakışıp ama asla aksiyona geçemeyebilirsiniz. Bu konuda yetenekli değilseniz bile zamanla öğrenilebildiğinin sözünü vermekten çekinmiyorum. Akademi videolarını sindirdikçe grafikler ve sayılar anlam kazanmaya başlıyor. Burada önemli konulardan biri borsada düşen kâğıt size bir zarar getirirken Borsa Ligin’de düşen kâğıdın düşeceğini ön görerek puan kazanabiliyor olmanız. Yeri gelmişken bilmeyenler için canlı borsa verisinin de borsayı takip edenler için çok önemli bir avantaj olduğunu ve Borsa Ligi ile bu veriye ücretsiz ulaşabildiğinizi hatırlatayım.Son olarak profilinizden günlük performansınızı, kaç kâğıdı doğru tahmin ettiğinizi takip edebilir ve harika rozet kurgusu ile kendinize meydan okuyabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve uygulamayı indirmek için aşağıdaki resme tıklayabilirsin.