Borsa Ligi'nde Gerçek Para Ödülü Nasıl Talep Edilir?

BORSA LİGİ’NDE GERÇEK PARA ÖDÜLÜ NASIL TALEP EDİLİR

Borsaya dair çok daha fazlasını bulabileceğimiz Türkiye’nin ilk mobil borsa yarışma uygulaması “Borsa Ligi “ kullanıcılarına gerçek zamanlı borsa verileriyle borsa deneyimini yaşatırken aynı zamanda borsayı öğrenebileceği akademik araçlar/videolar da sunuyor. Oyun ve oyunlaştırma dinamiklerinin kullanıldığı uygulama, kullanıcıya gelişen her adıma paralel çeşitli deneyimler yaşatıyor. Borsaya dair algıların eğlenerek ve öğrenerek kırıldığı yarışma, ödüllerle de oyuncuyu akışta tutuyor. Onlara herhangi  bir ücret ödeme koşulu olmadan  “ ücretsiz”  ve “risk almadan”  yarışma imkanı sunuyor. Yarışma dönemi içerisinde ilk 100’e  kalan ve oyun sonuna kadar sıralamada ilk  3’te  yer alan yarışmacılar “2.000, 1.000 ve 500 TL nakit para ödülü” kazanma şansı yakalıyor. Ayrıca uygulamanın tasarımcıları, ilerleyen dönemde finansal alanda “ staj ve eğitim”  imkanlarını  “ödül”  olarak sunmayı planlamaktadır. Yarışmacılar finansal okur-yazarlık ve  finansal davranış  eğitimi  ve daha birçok  konuda kendini geliştirdiği bir alan oluşturma  süreci yaşıyor. Uygulama, her bir oyunlaştırma dinamiğini ayrı ayrı ve başarılı kullanan Borsa Ligi kullanıcılarını nakit para ödülü vermeden de bırakmıyor. Kullanıcı oyun kurgusunun puan ve  sıralama  dinamiklerini tamamladığında ve ödüle hak kazandığı takdirde ödülünü nasıl talep edeceği ve ödemelerle ilgili detayları makalemizin içeriğinde sunmuş olacağım. Gelin uygulamanın içerisine dalıp birçok kişinin belki de pek haberdar olmadığı kazandıkları gerçek para ödülü hakkında biraz detaylandırma  yapalım. Yarışmacı yarışma sonlarında (Genellikle ay sonlarında) uygulamada  sıralama sayfasında  ödüle hak kazandığında “Ödüllerim” sayfasında  ilgili ödülün karşısında “ Talep Et butonuna basarak  “Talep Et  Formuna yönlendiriliriliyor.


ÖDÜL TALEBİNE İLİŞKİN KOŞULLAR 

Kullanıcılar yarışma kapandıktan sonraki 15. güne kadar gerçek para ödüllerini uygulama üzerinden talep edebilirler.

Ödülünü “Ödüllerim” kısmından “ Ödül dönemi “”Kazanılan Ödül “ ve” Ödeme Durumu”  sekmeleri altından , yarıştığı döneme ait örneğin; eylül dönemi ise “ talep et” butonuna tıklayıp talep edebilir, aynı zamanda geçmiş son iki yarışmada kazandığı ödüllerini de hak kaybına uğramadan aynı şekilde talep edebilir.
Kullanıcının talep ettiği ödülü alabilmesi için Halk Yatırım’a ait altı haneli yatırım hesap numarası edinmesi gerekmektedir. Hesap numarası olmayan kullanıcıların ödemeleri yapılamamaktadır.  

Ödülü hak edenler 18 yaş üzeri olmalıdır.

Ödeme talebi geciken kullanıcılar için –özel durumlarda- süreç birden fazla kere tekrar edilebilir.

Ödeme talebi yapmayan kullanıcının ödülünü talep etmesiı için iki yarışma dönemi (iki ay) max süresi vardır.

Kullanıcı, bu süre içerisinde ödül talebini iletmemesi halinde ödül alma hakkını kaybedecektir.

Yarışma kapandıktan sonraki ayın 15’inden sonra gelen ödeme talepleri bir sonraki ay ödemeleri ile

birlikte değerlendirilir. Kullanıcı her iki ay da da ödül almışsa toplam ödülü hesabına yatırılır.

PARA ÖDÜLÜNÜN ÖDENMESİNE İLİŞKİN KOŞULLAR

Ödemeler yarışma tamamlandıktan sonraki 16.-20. gün arasında tamamlanır.

Ödemesi tamamlanmış olanların durumu uygulamada “Ödüllerim” bölümünde yer alan “Ödül Durumu” başlığı altında  “Ödeme Alındı” şeklinde görüntülenir.


Bertilda Hüsna Meriç - Oyun Tasarımcısı \ Gamfed Gönüllüsü

Diğer Blog Yazıları

Borsa'yı Oyun'la Öğrenmek : Oyun - Öğrenme İlişkisi

Doğadaki tüm canlılara bir konuda bir şey öğretmek gerekseydi sizce bu nasıl mümkün olurdu? Hepsini bir sınıfa sokup bir sunum yaparak pek başarılı olamazdınız.

01.06.2020

Dünyanın bilinen ilk borsası: Aizanoi

Geçmişin izlerini attığımız her adımda korumaya gayret ediyoruz. Dünya tarihinin köşe taşları arasında pek çok değere ev sahipliği yapan bir coğrafyada yaşamanın...

20.05.2020

Borsaya Nasıl Giriş Yapılır?

Günümüzde borsa o kadar kolay ulaşılabilir oldu ki, üniversiteli bir genç olarak yakın çevremde sıkça borsa ile ilgili sohbetlere maruz kalmaya başladım. Oysaki benim gözümde borsa sadece çok parası olan, hali vakti yerinde insanların ilgilenebileceği bir uğraştı.

20.08.2020